Ali Özmen SAFA

Ali Özmen Safa Kıbrıs ta doğdu. Babası İngiltere ye Diplomat olarak tayin edildiğinden genç yaşta Londra ya gitti. İngiltere de Londra Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nden mezun oldu ve genç yaşta iş hayatına atıldı.

Uluslararası birçok farklı sektörlerde yatırımlar yaptı. İngiltere’de gıda sektöründe taze ve donmuş gıda imalatı, restoran, cafe & bar zincirleri, inşaat ve konut sektörü gibi farklı sektörlerde büyük çapta yatırımlar yaparak deneyim ve başarı kazandı.

Safa 2000-2005 yılları arasında inşaat sektöründeki atılımlarına devam ederek Londra ve çevresinde 2000‘e yakın sayıda konut, 2003-2006 yıllarında da Kuzey Kıbrıs’ta 1000’e yakın sayıda konut yaparak satışını gerçekleştirmiştir.

2006 yılında Türkiye Star gazetesi ve Kanal 24 ile medya sektörüne giriş yapan Safa, bugün Kuzey Kıbrıs’ta da medya sektöründe Ada TV ve Ada Fm ile Star Kıbrıs Gazetesinin de sahibidir. Safa’nın gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerine ilaveten şu anda, beş yıldız standartlarında üç büyük otel projesi ile turizm yatırımları devam etmektedir.

Evli iki Çocuk Babasıdır.