Yiğit CAN

İzmir de 1992 senesinde doğan Yiğit CAN; Aslen Malatya’lıdır. İlk öğretim, lise hayatını İzmir de tamamlamış ve ticari hayatına 2007-2010 senelerinden itibaren aile işletmesi olan Halı Perde Mobilya sektöründe işletmeci olarak başlamıştır ve İzmir de ikamet etmektedir.

Ticari faaliyetleri sürerken bir diğer yandan İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne başlayarak okul hayatını da sürdürmeyi devam ettirmiştir.

Sonrasında ise 2017 senesinden itibaren inşaat sektörüne geçiş yapıp müteahhitlik işlemlerini tamamlayarak inşaat sektöründe villa alanında kendi yapılarını yapmış ve emlak inşaat alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.

İlerleyen zamanlarda 2018-2019 itibari ile gıda ve market işletmeciliği de yaparak çalışma faaliyetlerini sürdürmüş ve bir süre sonra bu sektörden çıkarak, 2020 itibari ile İstanbul merkezli ithalat ihracat alanlarında, yurt içi ve yurt dışı satış pazarlama komisyon alanlarında çalışmalarını sürdürmeye devam ettirmektedir.

2023 yılı itibari ile kamu alanlarında da çalışmaya başlamış mevcut düzen de bu iş konumunu da sürdürmektedir.

2007 senelerinden itibaren İzmir geneli siyasi ve kültürel faaliyetlerine de devam etmektedir.

Bu girişim ve tecrübeleri neticesinde UESKON ile tanışmasına vesile olmuş, Uluslararası Ekonomik İlişkiler Konseyi Başkanlığı bünyesinde kültürel ve ekonomik alanlarda çalışmalarına devam etmektedir.